Uyarı ve Hatırlatmalar

Sevgili Mezunlarımız,

2020 yılı mezuniyet törenimizde salgın koşullarına rağmen emeklerinizin karşılığı olan diplomanıza kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu paylaşabildiğimiz için sevinçliyiz. Törenimizin coşkulu ve uyumlu bir şekilde yapılabilmesi için açıklamaları dikkatlice okumanızı rica ederiz. 

 

 1. 153. Mezuniyet Töreni 18 Ağustos 2020, Salı günü saat 17:30’da Uçaksavar Spor Tesislerinde yapılacaktır.
 2. Mezuniyet Töreni’nde sadece mezunlar ve öğretim üyeleri yer alacaktır.
 3. Daha önce iletilen katılım formunu doldurarak törene katılacağını bildiren ve mezuniyet hakkına sahip mezunlar tören alanına kimlik ibrazı ardından, QR kodlu elektronik davetiyelerin temassız okutulması ile girebilecektir. Dolayısıyla mezunlarımızın yanlarında kimlik bulundurması gerekmektedir.
 4. Davetiye tek kişiliktir ve yalnızca bir kez giriş yapılabilmektedir.
 5. Her davetiye yalnızca davetiyede bulunan giriş kapısına tanımlanmıştır; diğer kapılarda geçerli değildir, davetiyenizde size atanan kapıda olduğunuza emin olunuz.
 6. Uçaksavar Spor Tesislerine sağlıklı ve mesafeli giriş için dört ayrı kapı oluşturulmuştur. Sağlıklı koşulların sağlanması amacıyla mezunlar alana belirli saat dilimleri içinde alınacaktır.
 7. Herbir mezunumuzun davetiyesinde alana giriş saati, giriş kapısı bilgisi, diplomasını teslim alacağı masa numarası yer almaktadır.
 8. Alana girişte ateş ölçümü yapılacak, maskesiz giriş mümkün olmayacaktır. Ayrıca tören alanı, tören öncesinde tümüyle dezenfekte edilecektir. Koronavirüs riskine karşı alınan önlemler çerçevesinde mekâna girişte yapılacak ateş ölçümünde ateşi 37,5 derece ve üzerinde olanlar alana alınmayacaklardır.
 9. Giriş kapılarında bekleme anında fiziksel mesafeye uyulması amacıyla yer işeretleri bulunacaktır. Mezunlarımızdan giriş ve bekleme anlarında fiziksel mesafe kurallarına uymaları beklenmektedir.
 10. Engelli mezunlarımızın alana giriş için düzenleme tören web sayfasında yer alacaktır.
 11. Alana giren mezunlarımız spor sahası etrafında kurulan masalardan diplomalarını ve mezun kartlarını teslim alacaklardır. Her bir mezunun diploma teslim masası davetiyesinde belirtilmektedir. İlişik kesme işleminiz tamamlanmadıysa diplomanızı tören alanında almanız mümkün olmayacaktır. Törenin başlaması ile birlikte diploma dağıtım masaları kapanacaktır. 
 12. Diploma dağıtımı ardından mezunlar davetiyelerinde belirtilen numaralara yerleşecek, tören 17:30’da öğretim üyelerinin tören yürüyüşü ile başlayacaktır. Tören başladıktan sonra tüm kapılar kapatılacak ve alana giriş yapılmayacaktır.
 13. Tören esnasında mezunların fiziksel mesafe kuralları gereği yerleştikleri sandalyelerde bulunmaları beklenmektedir. Herbir mezunumuz dört taraflı olarak bir diğerinden 1.5 m. mesafe ile alana yerleştirilecektir.
 14. Mezunların tören yürüyüşü, törenin sonunda yapılacaktır. Bu yürüyüşün sağlıklı şekilde yapılabilmesi için görevlilerin ve anonsların yönlendirmelerine uymanız beklenmektedir.
 15. Mezunların tören esnasında maskelerini takmaları gerekmektedir.
 16. Mezunların tören alanına yerleşimi ile ilgili plan tören web sayfasında yer almaktadır.
 17. Mezuniyet haftası boyunca 17-23 Ağustos 2020 tarihlerinde kampüslerimiz saat 08:00-20:00 arasında tüm yeni mezunlarımıza ve misafirlerine açık olacaktır. Tören günü (18 Ağustos 2020) kampüslerimiz yine yeni mezunlarımıza ve misafilerlerine saat 21:00’e kadar açık olacaktır.

 

Önemli not:

Mezuniyet ve diploma törenlerine katılmak isteyen akademik personel ve mezunların kendileri ile ilgili kıyafet kurallarına uymaları gerekmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Mezuniyet ve Diploma Dağıtım Törenleri kıyafeti, mezunlar için Boğaziçi Üniversitesi mezuniyet cübbesi ve kepidir. Akademik personel için ise, Boğaziçi Üniversitesi’nde mensup oldukları akademik birimin cübbesi veya mezun oldukları üniversitenin cübbesidir. Kıyafet kurallarına uymayanların Mezuniyet ve Diploma Dağıtım Törenlerine katılması mümkün olmayacaktır.

 

Tüm mezunlarımızı kutlar, başarılar dileriz.

Mezuniyet Töreni Komitesi