Tören Programı

Mezuniyet Töreni iki bölümden oluşmaktadır. Birinci ve ikinci günler Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerin diploma dağıtım törenleri ardından tüm mezun adaylarının katılacağı 151. Mezuniyet Töreni gerçekleşecektir.

DİPLOMA DAĞITIM TÖRENLERİ

27 – 28 Haziran 2018 Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacak olan diploma dağıtım törenlerine sadece mezuniyet için tüm koşulları yerine getirmiş ve Fakülte, Yüksekokul veya Enstitü Yönetim Kurulları'nca mezuniyet kararı verilmiş öğrencilerimiz katılabilecektir. Diploma dağıtımı aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunları diplomalarını ilgili fakültelerle birlikte alacaklardır.

GENEL TÖREN

29 Haziran 2018, 10:00 Uçaksavar Spor Tesisleri

FAKÜLTELER

EĞİTİM FAKÜLTESİ

 

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü    09:30

- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans Programı

Eğitim Bilimleri Bölümü     10:15

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü     11:15

- Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı
- Fizik Öğretmenliği Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans Programı
- İlköğretim Matematik Öğretmenliği Lisans Programı
- Kimya Öğretmenliği Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans Programı
- Matematik Öğretmenliği Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Temel Eğitim Bölümü     12:30

- Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü     13:15

- İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı

 

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 Demir Demirgil Salonu (Güney Kampüs) - 27 Haziran 2018 Çarşamba | 28 Haziran 2018 Perşembe

 

27 Haziran 2018 Çarşamba

Dilbilim Bölümü      10:00

Çeviribilim Bölümü     10:30

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü      11:15

Kimya Bölümü      12:00

Fizik Bölümü      12:45

Matematik Bölümü      13:30

28 Haziran 2018 Perşembe

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü      10:00

Psikoloji Bölümü      10:45

 - Bilişsel Bilim Yüksek Lisans Programı

Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü      11:30

Sosyoloji Bölümü      12:15

Felsefe Bölümü      13:00

Tarih Bölümü      13:45

 

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü      14:30

İktisat Bölümü      16:30

İşletme Bölümü      18:30

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 

İnşaat Mühendisliği Bölümü     10:00

- Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik

Kimya Mühendisliği Bölümü     10:40

Makina Mühendisliği Bölümü     11:20

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü      12:00

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü      12:40

- Sistem ve Kontrol Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği Bölümü      13:20

 

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ II. ÖĞRETİM YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI        19:00

Otomotiv Mühendisliği
Yapım Mühendisliği ve Yönetimi
Mekatronik Mühendisliği
Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi
Finans Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği

ENSTİTÜLER

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü

 Atatürk Enstitüsü Bahçesi (Güney Kampüs) 28 Haziran 2018 Perşembe    18:00

 

ORTAK TÖREN
 Fatin Gökmen Konferans Salonu (Kandilli) 28 Haziran 2018 Perşembe    14:00

Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü
Çevre Bilimleri Enstitüsü
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü

 

UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

 Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, BTS (Güney Kampüs) 28 Haziran 2018 Perşembe     15:30

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü
Turizm İşletmeciliği Bölümü
Uluslararası Ticaret Bölümü

SOSYAL  BİLİMLER ENSTİTÜSÜ II. ÖĞRETİM YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI 

 Demir Demirgil Salonu (Güney Kampüs) 28 Haziran 2018 Perşembe     19:00

İşletme Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı
Uluslararası Rekabet ve Ticaret Yüksek Lisans Programı