Öğrenciler

Değerli Mezunlarımız,

Sizleri geleceğe uğurlayacağımız 153. Mezuniyet Töreninde, yakınlarınızla birlikte heyecan ve mutluluğunuzu paylaşmanın gururu içindeyiz.

Öğrenciliğinizi sonlandırıp Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak sizlerle kuracağımız yeni bağı kutladığımız törenimizin coşku ve uyum içerisinde geçmesini sağlamak için bu sayfalardaki bilgileri dikkatle okumanızı rica ederiz.

Tören ile ilgili sorularınızı İletişim sayfasındaki ilgili birime yöneltebilirsiniz.

Hepinizi şimdiden kutluyoruz!

Mezuniyet İçin Başvuru

2020 bahar döneminde mezun olacak öğrencilerin diploma alabilmeleri için mezuniyet başvurusu yapmaları gerekmektedir. Mezuniyet başvurusu bağlantısına ÖBİKAS sistemi üzerinde Öğrenci Bilgileri sayfasından ulaşılabilir. Mezuniyet başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

 
Cübbe ve Kep

Mezuniyet törenine katılacak tüm öğrencilerin tören sırasında cübbe ve kep giymesi gerekmektedir. (İlgili ÜYK kararı)

Cübbe ve keplerinizi https://1863bogazici.com adresinden veya 17-18 Ağustos 2020 tarihlerinde Güney Kampüs orta alanda açılacak mağazadan temin edebilirsiniz. 

Cübbe ve Kep Ücreti: 80 TL 

Lisansüstü öğrencilerinin cübbe üzerine giymesi gereken yakalık ücreti: 40 TL

 

 

 

Mezuniyet Töreni QR Kodlu Davetiye Dağıtımı

18 Ağustos 2020 günü, Uçaksavar Spor Tesisleri'nde gerçekleşecek 153. Mezuniyet Töreni'ne mezunlarımız QR kodlu ve yer numaralı davetiyeler ile katılabilecektir. Davetiyelerin dağıtımı 12 Ağustos Çarşamba günü çevrimiçi yöntemle yapılacaktır. 153. Mezuniyet Töreni kayıt formunda daha önce mezuniyet törenine katılacağını beyan eden ve mezuniyet hakkı almış mezunlarımız kendilerine gönderilecek linke girerek davetiyelerini alabileceklerdir.

Uçaksavar Spor Tesisleri mezun kapılarından QR kodlu elektronik davetiyelerinizi ve fotoğraflı kimliklerinizi ibraz ederek tören alanına giriş yapacaksınız. 

Tören alanında her bir mezunumuz davetiyesinde belirtilen yer numarası ile eşleşen sandalyeye oturacaktır.

Davetiyesi bulunmayanların alana girmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır.

 

 
Mezuniyet Törenine Katılım Koşulu

Üniversite Yönetim Kurulu'nun 22.07.2020 gün, 2020/18 sayılı toplantısında, 2019-2020 akademik yılı Güz/ Bahar döneminde kayıtlı olduğu programın mezuniyet kredisini başarıyla tamamlayarak mezuniyete hak kazanan öğrencilerin mezuniyet törenine katılabilmelerine oy çokluğuyla karar verilmiştir. 

 
Mezuniyet Töreni Akışı

 

Tören alanı: Uçaksavar Spor Tesisleri

Mezuniyet Töreni için 18 Ağustos 2020 Salı günü cübbe ve keplerinizi giymiş olarak davetiyelerinizde belirtilen giriş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Tören alanına giriş saatleri farklı akademik birimler ve programlara göre değişiklik gösterecek ve bu bilgi de davetiyelerinizin üzerinde bulunacaktır. 

Ateşi 38 derecenin üzerinden bulunanlar tören alanına giremeyecektir. Tüm katılmcıların ve çalışanların alanda maske takması zorunlu olacaktır.

Tören, mezunların yerleşimi ardından öğretim elemanlarının tören alanına yürüyüşleri ile saat tam 17:30'da başlayacaktır. Öğretim üyelerinin  yürüyüşü bittikten sonra gelen mezunların sahaya alınmaları mümkün olmayacaktır.

Davetiyenizde belirtilen mezun giriş kapısına gidilir. Görevlilerin yönlendirmelerine uyularak sahaya girilir.

Tüm mezunlar yerlerini aldıktan sonra, öğretim elemanları tören alanına gelip kendilerine ayrılan yere yerleşir.

Tören Akışı

1.     Mezunların Yerleşimi ve Diploma Dağıtımı 

2.     Öğretim elemanlarının yürüyüşü

3.     İstiklal Marşı

4.     Tören Konuşmaları

5.     Mezuniyet Ödüllerinin Dağıtımı

6.     Doktora derecesi alan mezunların öğretim üyelerinin yanına daveti

7.     Öğretimde Üstün Başarı ve Lisans Derecesi ödüllerinin dağıtımı

8.     Lisansüstü ve Lisans mezunlarının takdimi

9.     Tören Yürüyüşü

 

 

 

 

Diploma Dağıtımı

Detaylar daha sonra bildirilecektir.